Adem’in Kaburgası Full HD İzle Türkçe
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.5 IMDB Puanı 1,039 Görüntülenme

Adem’in Kaburgası Full HD İzle Türkçe

Bu film bir klasiktir ve Amerikan Film Enstitüsü tarafından şimdiye kadar yapılmış en iyi 100 Amerikan filminden biri olarak seçilmiştir. Arsa adlı kişi, emekliliğin eşiğinde olan bir tiyatro yıldızı olan Margo Channing'i takip ediyor. Kendisini, işini isteyen genç kadınlarla çevrili buluyor ve onu elde etmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırlar. Bu hikaye, kadınların işyerinde profesyonel ve kişisel olarak birbirleriyle etkileşime girme biçimlerine ilginç bir bakış.

Eve Hakkında Her Şey, Joseph L. Mankiewicz tarafından yönetilen ve Mankiewicz tarafından Mary Orr'un The Wisdom of Eve adlı oyununa dayanan 1950 yapımı bir filmdir. Bette Davis'i, yıldızlığa hızlı yükselişi kendi erken başarısına paralel olan genç bir aktris (Anne Baxter) tarafından tehdit edilen, çok övülen ancak yaşlanan bir Broadway yıldızı olan Margo Channing olarak canlandırıyor. Filmde George Sanders, Celeste Holm, Hugh Marlowe, Gary Merrill, Barbara Bates ve Marilyn Monroe, adı geçmeyen bir bölümde rol alıyor.

Resim, İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde kadınların değişen rollerini ilk inceleyenlerden biriydi ve Davis'in en ünlü rollerinden biri olmaya devam ediyor. 1999'da All About Eve, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Film Arşivi'nde "kültürel, tarihsel veya estetik açıdan önemli" olarak korunmak üzere seçildi.

Film, şov dünyasının kişilikleri Margo Channing ve genç hayranı Eve Harrington'a odaklanıyor. Margo'nun kariyeri hızla yükselirken Havva'nınki ise belirsizliğe doğru kayboluyor. Eve, kariyerini canlandırmak için kendini Margo'nun hayatına sokar, onun yedeği olur ve sonunda onu tamamen değiştirir.
TR DUBLAJ TR ALTYAZI


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Adam's Rib

  Yayın Tarihi:

  17 Kasım 1949

  Senaryo:

  Ruth Gordon, Garson Kanin

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. 1 ödül & 4 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?