Elveda Sabata Full HD Türkçe İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.9 IMDB Puanı 1,440 Görüntülenme

Elveda Sabata Full HD Türkçe İzle

Elveda Sabata, Giulio Petroni'nin yönettiği 1970 tarihli bir İtalyan western filmidir. Filmde Franco Nero, Antonio Casas ve George Hilton rol alıyor.

Film, zengin bir toprak sahibinin kızı haydutlar tarafından kaçırıldıktan sonra Kaliforniya'ya kadar eşlik etmesi için tutulan bir silahşör olan John Mallory'yi (Franco Nero) takip ediyor.

Film, Tomás Eloy Martínez'in yazdığı "Adiós, Sabata" adlı romandan uyarlanmıştır.

19 Aralık 1970'de ABD'de gösterime girdi. Filmin başrolünde aktör Giancarlo Giannini ve çetesinin yardımıyla eski bir batı bankasını soymaya çalışan Jack Beauregard'ı aktör Lee Van Cleef canlandırıyor.

Film Sergio Leone'nin şirketi tarafından yapıldı ve 22 Şubat 1970'de İtalya'da yayınlandı ve burada Paramount Pictures tarafından dağıtıldı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde, film MGM tarafından dağıtıldı. Almanya'da Die Schatzjäger von Fort Worth (Fort Worth'un Hazine Avcıları) olarak piyasaya sürüldü.

Filmin yapımcılığını da senaryoyu yazan Sergio Corbucci üstleniyor. Amerikan Eski Batı'sında geçiyor ve bir haydut çetesi tarafından korunan bir trenden para dolu bir kasayı çalmaya çalışan bir grup haydut izliyor.

Hikaye, Steel Hand Murphy adlı bir kanun kaçağı tarafından çalınan bir altın sevkiyatını içeren bir posta arabasıyla başlar. Altın alınır alınmaz Murphy'nin adamları kasabayı bombalamaya başlar. Daha sonra koçla birlikte yola çıkarlar ve kaçışları sırasında vurulan çetelerinin birkaç üyesini geride bırakırlar. Bu adamlardan birine Ortega (George Hilton) adlı bir doktor tarafından tıbbi bakım verilir. Ortega'ya patronu Ben Wade ile üç gün içinde Yellow Creek Geçidi'nde buluşacağını, böylece ganimetlerini paylaşıp kendi yollarına gidebileceklerini söyler.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Adiós, Sabata

  Yayın Tarihi:

  30 Sep 1970

  Senaryo:

  Renato Izzo, Gianfranco Parolini

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?