Gönüllü Katil (3:10 Yuma Treni) Full HD İzle Türkçe
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 1 Yorum 1,719 Görüntülenme

Gönüllü Katil (3:10 Yuma Treni) Full HD İzle Türkçe

Gönüllü Katil (3:10 Yuma Treni), Delmer Daves tarafından yönetilen ve Glenn Ford, Van Heflin ve Felicia Farr'ın başrol oynadığı 1957 yapımı bir western filmi. Elmore Leonard'ın aynı adlı kısa öyküsüne dayanıyordu. 3:10 Yuma Treni Full HD İzle Türkçe, Delmer Daves filimleri, 1957 filimleri izle, 3:10 Yuma Treni filmi full izle, 3:10 Yuma Treni izle

Film, En İyi Sinematografi, Siyah-Beyaz (William H. Daniels) ve Daha Önce Yayınlanmamış veya Üretilmemiş Olgusal Malzemeye veya Malzemeye Dayalı En İyi Yazı, Öykü ve Senaryo (Delmer Daves) Akademi Ödülleri'ne aday gösterildi. Arsa, bir grup haydut tarafından yakalanan ve fidye için tutulan Ben Wade adında bir çiftlik sahibi etrafında dönüyor. Wade, bir treni soyduktan sonra Meksika'ya kaçmalarına yardım etmek için Yuma'daki ABD/Meksika sınırına bir haydut çetesine liderlik etmeyi kabul ederse özgürlüğüne kavuşur.

2010'da Gönüllü Katil (3:10 Yuma Treni), Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihsel veya estetik açıdan önemli" olarak Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Film Arşivi'nde korunmak üzere seçildi.

Film Arizona'da, Chatsworth, Kaliforniya'daki Iverson Movie Ranch'te, Death Valley Ulusal Anıtı'nda ek sahnelerle birlikte çekildi. Technicolor ve CinemaScope'da çekildi.

Film gösterime girdiğinde gişe rekorları kırarak 4 milyon dolar hasılat elde etti. Bunu, yine Glenn Ford'un oynadığı ve Daves'in yönettiği bir devam filmi olan The Tall T (1957) izledi.

Film, eski bir kanun kaçağı olan arkadaşı Ben Wade'in hapishaneden kaçmasına ve trenle Yuma, Arizona'ya götürülmesine yardım etmek için tehlikeli bir borç üstlenen bir çiftlik sahibi olan Logan'ı takip ediyor ve burada yargılanmayı beklemesi gerekiyor. Logan'ın karısı Laura başlangıçta bu fikre karşıdır, ancak sonunda Ben'in kendisiyle tanıştıktan sonra ortaya çıkar.
TR DUBLAJ TR ALTYAZI


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  3:10 to Yuma

  Yayın Tarihi:

  07 Ağustos 1957

  Senaryo:

  Halsted Welles, Elmore Leonard

  Ödüller:

  1 BAFTA Award2 wins & 4 nominations total.Nominated for 1 BAFTA Award2 ödül & 4 Adaylık. total

  Resimler

  "Gönüllü Katil (3:10 Yuma Treni) Full HD İzle Türkçe" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (1)