web analytics
Heidi (2015) Full HD Türkçe İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.4 IMDB Puanı 918 Görüntülenme

Heidi (2015) Full HD Türkçe İzle

Heidi, Alain Gsponer tarafından yönetilen ve Amiel Daemgen'in Heidi olarak oynadığı 2015 İsviçre filmidir. Film, Johanna Spyri'nin Heidi kitabına dayanıyor ve büyükbabasıyla yaşamak için İsviçre Alpleri'ndeki evinden Frankfurt, Almanya'ya taşındıktan sonra başlık karakterini takip ediyor.

Film, 2015 Avrupa Film Ödülleri'nde En İyi Film ve 87. Akademi Ödülleri'nde (2015) En İyi Yabancı Film dalında aday gösterildi.

Heidi ayrıca kazandığı 65. Yıllık Altın Küre Ödülleri'nde (2015) En İyi Orijinal Şarkı dalında aday gösterildi.

Filmde Nelly Tagakis, Michel Lonsdale ve Anastasia Tsilimpiou rol alıyor. Heidi, Johanna Spyri'nin aynı adlı romanına dayanıyor ve Cinéas Productions tarafından üretildi ve EuropaCorp Distribution tarafından dağıtıldı.

Johanna Spyri'nin 1881'de Almanya'da yayınlanan ve birkaç filme uyarlanan Heidi'nin Dolaşma ve Öğrenme Yılları (Heidis Lehr und Wanderjahre) adlı romanına dayanmaktadır. Hikaye, İsviçre Alpleri'nde büyükbabasıyla birlikte yaşamaya gönderilen genç bir yetim kızı anlatıyor.

Film, İsviçre Alpleri'ndeki dağ evinde büyükbabasıyla birlikte yaşamaya gönderilen genç bir kız olan Heidi'yi (Anna Schwanke) takip ediyor. Orada, şehirde büyükannesiyle birlikte yaşayan, kendisinden sadece birkaç yaş büyük bir kız olan Klara (Julia Jentsch) ile tanışır. İki kız çabucak arkadaş olurlar ve zamanlarının çoğunu birlikte dağ yamacını keşfederek geçirirler.

Heidi'nin büyükbabası (Hans Sigl) sonunda onu Frankfurt am Main'de yaşayan teyzesi Detusche (Nina Proll) ile birlikte yaşamaya gönderir. Heidi, Frankfurt'ta bir amcası olduğunu öğrenir ancak babasıyla aralarındaki husumet nedeniyle onunla hiç tanışmaz.

Heidi büyükbabasını ziyaret etmek için eve döndüğünde, ona yakında bir yaşlılar evine taşınacağını, bu yüzden artık kendi başına düzgün bir şekilde ilgilenemeyeceğini, çünkü Dünya Savaşı sırasında aldığı eski bir yaralanmanın kronik ağrılarından muzdarip olduğunu söyler.
TR DUBLAJ TR ALTYAZI


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Heidi

  Yayın Tarihi:

  10 Aralık 2015

  Senaryo:

  Petra Biondina Volpe, Johanna Spyri

  Ödüller:

  4 ödül & 7 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?