web analytics
Johnny Tremain Full HD İzle Türkçe
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.5 IMDB Puanı 932 Görüntülenme

Johnny Tremain Full HD İzle Türkçe

Johnny Tremain, Robert Stevenson tarafından yönetilen ve Richard Todd, Eleanor Parker ve Robert Wagner'ın başrol oynadığı 1957 Amerikan drama filmi. Gore Vidal tarafından yazılan senaryo, Esther Forbes'un tarihi romanı Johnny Tremain'e dayanıyor.

Arsa, Amerikan Devrimi sırasında iki genç adamı takip ediyor. Hikaye, Paul Montague'in Cambridge, Massachusetts'te yakalanıp savaş esiri olarak tutulduktan sonra 1775'te Boston'a dönmesiyle başlar. Paul'ün dul annesi Mary Brown da dahil olmak üzere John Brown ve ailesinin evinde işçi olarak çalışmak zorunda kalır. Paul orada çalışırken, 1775'ten beri Kıta Ordusu'nda savaşırken yaralanan Thomas Tremaine ile tanışır.

Paul daha sonra çiçek hastalığına yakalanıp öldüğünde, daha sonra Harvard Üniversitesi olacak olan yerin yakınındaki King's Chapel Mezarlığı'na gömüldü; Thomas, esareti sırasında kendisine yardım edemediği için kendini suçlu hissettiği için mezarını ziyaret eder. İki yıl sonra, Thomas on beş yaşından büyük görünmüyor ama babası John Brown (Robert Stevenson), erkek kardeşi Ned (Richard Greene) ve Benjamin amca gibi yetişkin erkeklerle çevrili olarak büyüdü; ayrıca Paul'ün ölümünün ailesini sonsuza dek değiştirdiğini öğrenir.

Steinbeck, kendi romanını beyazperdeye uyarladı, özellikle çalışmasının bu versiyonu için diyaloglar ve karakterler yazdı. Warner Bros., RKO Radio Pictures ve Paramount Pictures ile birlikte Pandro S. Berman ve Elmo Williams tarafından üretildi.
TR DUBLAJ TR ALTYAZI


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Johnny Tremain

  Yayın Tarihi:

  19 Haziran 1957

  Senaryo:

  Thomas W. Blackburn, Esther Forbes

  Resimler

  "Johnny Tremain Full HD İzle Türkçe" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?