web analytics
Müfreze (Platoon) Türkçe İzle
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (1)
8.1 IMDB Puanı 3,805 Görüntülenme

Müfreze (Platoon) Türkçe İzle

Müfreze izle, Müfreze full izle, Müfreze hd izle, Müfreze filmi izle, 1967'de ABD Ordusu gönüllüsü Chris Taylor Güney Vietnam'a gelir ve Kamboçya sınırına yakın 25. Piyade Tümeni'nin bir piyade müfrezesine atanır. Müfreze resmi olarak genç ve deneyimsiz Teğmen Wolfe'un komutası altında olmasına rağmen, askerler bunun yerine daha yaşlı ve daha deneyimli iki astına itaat ediyor: alaycı Başçavuş Barnes ve daha idealist Çavuş Elias.

Taylor, Barnes, Elias ve diğer deneyimli askerlerle birlikte bir Kuzey Vietnam Ordusu kuvvetine gece pusu kurmak için derhal görevlendirilir. NVA askerleri, kısa bir çatışma başlamadan önce uyuyan Amerikalılara yaklaşmayı başarır, bu da Taylor'ın yaralanmasına ve yardım istasyonuna gönderilmesine yol açar. Döndükten sonra Taylor, Barnes'dan ve daha katı takipçilerinden uzak dururken, Elias ve esrar içen çevresiyle bağ kurar.

Bir sonraki devriye sırasında, üç adam bubi tuzakları ve görünmeyen saldırganlar tarafından öldürülür. Zaten kenarda olan takım, yakındaki bir köyde bir düşman tedarik deposu keşfettiklerinde daha da öfkelenir. Barnes, köy şefini köylülerin NVA'ya yardım edip etmedikleri konusunda agresif bir şekilde sorgular ve ona karşılık verince karısını soğuk bir şekilde vurarak öldürür. Elias daha sonra Wolfe onları sakinleştirmeden ve malzemelerin yok edilmesini ve köyün yerle bir edilmesini emretmeden önce öldürme konusunda Barnes ile fiziksel bir münakaşaya girer. Taylor daha sonra iki kızın Barnes'ın bazı adamları tarafından toplu tecavüze uğramasını engeller.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Platoon

  Yayın Tarihi:

  06 Şubat 1987

  Senaryo:

  Oliver Stone

  Ödüller:

  4 Oscar Kazandı. 24 ödül & 15 adaylık. total

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?