Silahlara Veda Full İzle HD
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.8 IMDB Puanı 1,702 Görüntülenme

Silahlara Veda Full İzle HD

Silahlara Veda, Charles Vidor'un yönettiği ve Rock Hudson ve Jennifer Jones'un oynadığı 1957 yapımı bir film. Film, Ernest Hemingway'in 1929'da yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Hikaye, Birinci Dünya Savaşı sırasında Frederick Henry adında bir Amerikan ambulans şoförünün İtalya'da bir hastanede çalışan İngiliz hemşire Catherine Barkley'e aşık olmasını konu alıyor. Henry savaşta yaralandığında, iyileşmek için eve dönmesi gerekir. Bu arada, Catherine hastanede hizmet etmeye devam etmek için geride kalır - ancak başka bir adam tarafından baştan çıkarılmadan önce değil.

Film gösterime girdikten sonra karışık eleştiriler aldı ve eleştirmenler Vidor'un yönünün çok yavaş olduğundan ve gerilimden yoksun olduğundan şikayet etti. Ancak, hem Hudson hem de Jones'un performansları övüldü; 1958'de Altın Küre Ödülleri'ne aday gösterildiler, ancak her iki kuruluştan da ödül alamadılar.

Charles Vidor (1962-1968), 50'den fazla film yöneten Macar asıllı Amerikalı bir film yönetmeniydi. En çok 1950'lerin kara film gerilim filmi Beyond a Reasonable Doubt ve romantik drama A Farewell to Arms ile tanınır.

Silahlara Veda, Ernest Hemingway'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Dünya Savaşı sırasında İtalya'da bir Amerikan ambulans şoförü olan Teğmen Frederick Henry'nin Catherine Barkley adında bir İngiliz hemşireye aşık olma hikayesini anlatıyor. Film, büyük bir belirsizlik zamanında birbirlerine olan aşklarını sürdürmeye çalışırken yaşam ve savaşla mücadele ederken ilişkilerini takip ediyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  A Farewell to Arms

  Yayın Tarihi:

  14 Aralık 1957

  Senaryo:

  Ben Hecht, Ernest Hemingway, Laurence Stallings

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. 1 ödül & 2 adaylık. total

  Resimler

  "Silahlara Veda Full İzle HD" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?